Güldünya

Aşağa gitmek

Güldünya

Mesaj tarafından Misafir Bir Paz Ara. 28, 2008 1:35 am

TMC / Erol Avcı’nın yapımcılığında yönetmenliğini Ömür Atay’ın yaptığı, başrollerini Sanem Çelik ve Erhan Emre’nin paylaştığı “Güldünya” yakında Star TV’de izleyicisi ile buluşuyor. Hayatın ağır sınavlarından geçen kadınlar… Karanlık günlerde bir sığınma evinden açılan umut kapısı… Ve tutku dolu bir aşk! Gül Dünya kadın dünyasına ayna tutuyor, Star TV’de sarsıcı geceler başlıyor…

Genel Hikaye:
Gizem Özsoy tek başına yaşayan, bir araştırma şirketinde yönetici olarak çalışan, genç bir kadındır. Gizem, bir gün kız kardeşi Funda’nın ani ölümü karşısında hiç beklemediği bir gerçekle karşı karşıya kalır. Funda, üvey kardeşleri Cengiz Güçlü’nün kendisine tecavüz etmesine dayanamayarak intihar etmiştir. Kardeşinin ölümünden sorumlu tuttuğu Cengiz’i polise şikâyet edeceğini söyleyen Gizem, bir anda kendisini de Cengiz’in ölüm tehdidiyle karşı karşıya bulur. Gizem hayatını kurtarmak için yakın arkadaşı Canan Görgün’ün evine sığınır. Burada Canan’ın kardeşi olan Murat İnal ile tanışır. Murat, dünyaca ünlü çeşitli ajanslar adına serbest gazetecilik yapmaktadır. Murat ve Canan, geçmişlerinde yoğun olarak aile içi şiddet yaşamışlardır. Eğitimli ve zengin bir adam olan babaları yıllarca annelerine şiddet uygulamıştır. Bu şiddetin etkisiyle genç yaşta annelerini kaybeden Murat geçmişi unutmayı, uzaklaşmayı, bir anlamda kaçmayı seçerken, ablası Canan kurduğu sığınma evinde çalışarak bir anlamda annesine olan borcunu ödemeye kendini adamıştır. Canan arkadaşı Gizem’i daha güvende olması ve Cengiz tarafından bulunamaması için sahibi olduğu vakıf tarafından yönetilen kadın sığınma evine yerleştirir. Sığınma evi, aile içi şiddetten ve töre gereği öldürülmekten kaçan birçok kadının geçici (bazılarının ise kalıcı) olarak yaşadığı bir yerdir.

Böylece Gizem sadece gazete haberlerinde gördüğü ve bugüne kadar kendisinden çok uzak olduğunu düşündüğü hayatları yaşayan çeşitli yaş, sınıf ve kültürdeki kadınlarla bir arada kalmaya başlar. Hayatını kurtarmak için sığınma evine yerleştikten sonra üvey kardeşi Cengiz’den intikamını almak ve Cengiz’in elinde tutsak kalan annesi Safiye’ye kavuşmak isteyen Gizem’in hayatı, ani bir cinayetle bir kez daha altüst olur. Bu yüreğini yakan günde, yanında, daha sonra tutkulu bağlanıp fırtınalı bir aşk yaşayacağı Murat vardır. Çok kısa bir sürede üst üste acılar yaşayan ve bambaşka hayatlara tanık olan Gizem’i şimdi büyük bir yol ayrımı beklemektedir.

Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz