Babam Adam Olacak

Aşağa gitmek

Babam Adam Olacak

Mesaj tarafından Misafir Bir Paz Ara. 28, 2008 1:35 am

TRT 1'de yepyeni bir komedi dizisi başlıyor : "Babam Adam Olacak" Her zaman çocuklar adam olacak değil ya, bu kez de şirin mi şirin bir çocuk, babasını adam etmeye çalışıyor…

6 Kasım 2008 Perşembe akşamından itibaren ekrana gelecek dizinin yapımcılığını televizyon dünyasının başarılı ismi Adem Kılıç, yönetmenliğini Türkiye'nin usta komedi yönetmenlerinden Sibel Kocataş üstlenirken başrolleri küçük yıldız Hakan Büyüktopçu ile Bülent Alkış ve Yasemin Ergene paylaşıyor. "Babam Adam Olacak"ta rol alan diğer isimler, Ali Düşenkalkar, Yeşim Alıç, İlker Ayrık, Ferhat Yılmaz, Burak Sarımolla, Gamze Gözalan, Belgin Erdoğan Aksum, Uğur Balaban, Mehtap Anıl, Kenan Demirok, İsrafil Köse ve Tulu Çizgen.

Muhteşem kadrosu, birbirinden güzel esprilerle dolu senaryosuyla izleyiciyi daha ilk bölümüyle kendine bağlayacak olan "Babam Adam Olacak" dizisinde 10 yaşında bir çocuk ve yeni tanıştığı babası arasındaki ilişki anlatılıyor.

İlk bölümüyle 6 Kasım Perşembe akşamı 19:30'da TRT 1'de ekrana gelecek olan dizinin konusu şöyle :

Tuncay (Bülent Alkış), hayatta bir dikiş tutturamış, sorumsuz bir adamdır. Günlerini kendi gibi bir baltaya sap olamamış arkadaşı Ayhan (İlker Ayrık) ve Kefarettin (Ferhat Yılmaz) ile geçirmektedir. Bir zamanlar yaptığı evlilik de, canına tak eden karısının (Yeşim Alıç) onu terk edip baba evine dönmesiyle sonuçlanmıştır. Bu ayrılık sırasında Tuncay'ın bilmediği bir şey vardır : Karısı hamiledir. Karısının doğum sırasında ölmesiyle, Arda (Hakan Büyüktopçu) adındaki bu çocuğu 10 yaşına gelene kadar dedesiyle ninesi büyütür. Ancak artık yaşlanmışlardır ve daha fazla ilgilenemeyeceklerini düşünerek Arda'yı babası Tuncay'ın yanına gönderirler.

Arda, babasının hayat tarzını görünce hayal kırıklığına uğramış; Tuncay ise üç kuruşluk kazancı ile oğluna asla bakamayacağını düşünerek telaşa kapılmıştır. Arda uzun uzun düşünür ve karar verir : Madem ki karşısında düşlediği gibi bir baba yoktur, o halde Tuncay'ı hayallerindeki baba haline getirecektir. Yani, babasını adam edecektir! Bunun için de önce onu kötü arkadaşlarından kurtarması, sonra da ona iyi bir iş ve ardından iyi bir eş, yani kendisine iyi bir anne bulması gerekmektedir. Bunun için de Arda, daha ilk günden yardımını ve sevgisini esirgemeyen apartman komşuları Yeşim’i (Yasemin Ergene) gözüne kestirir.

İşte Arda’nın babasını adam etme serüveni böyle başlar. Bir yandan çocukları hiç sevmeyen ev sahibesiyle, bir yandan keyifleri bozulduğu için onu geri göndermek isteyen Ayhan ve Kefarettin’le mücadelesi…. Tabii bu arada babasını iyi bir işe yerleştirme ve Yeşim’le evlendirme çabası, birbirinden eğlenceli, kimi zaman dokunaklı, ama komik hikayelerle sürüp gider.

Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz